12 podzimních aktivit pro malé děti

  • Podzimní aktivity pro dvou až tří leté děti, jednoduché nápady jak děti zabavit a poznávat s nimi podzim

 

  • Autumn sensory play – zkoumání podzimních přírodních materiálů, manipulace, hraní a učení o tom co patří k podzimu

 

 

1. Sensory play pro malé děti – nádoba naplněná kukuřicí a žaludy na hraní, přesypávání, přemísťování a zkoumání (Acorn Sensory bin od Dabblingmomma)

2. Tácek s listy, šiskama a semínky z podzimní přírody na prozkoumání a poznávání (Invitation to explore: Nature in the fall od KCadventures)

3. Hraní na kuchaře s přírodním materiálem (Play cooking with Nature od Sun, hats and wellie boots)

4. Podzim ve skleničce, listy, větvičky a šišky ve skleničce s vodou, olejem a oranžovým potravinářským barvivem (Fall Sensory jars od Blog me mum)

 

 

  • Učení se základů matematiky a rozeznávání čísel s předškoláky
 

5. Počítání s oříšky, pro nejmenší děti rozdělování oříšků podle druhů a určování kterých je méně a kterých víc (Fall math activities of The measured mum)

6. Procvičování čísel s listím u kterého si děti užijou spoustu legrace, vyhoď listy do vzduchu a přečti nebo přiřaď číslo (The counting leaf game od Activity mum)

7. Puzzle z listů vystřižených z krabice na poznávání čísel a písmen (Leaf matching simple tester and number puzzles of No time for flash cards)

8. Pexeso pro nejmenší (Autumn memory game od No time for flash Cards) dětmi vyrobené podzimní pexeso na procvičování barev a procvičování paměti s malými dětmi

 

  • Nápady na procvičení jemné motoriky s podzimní tématikou pro batolata i předškoláky
 

9. Hra s podzimní doma vyrobenou plastlínou, žaludy a barevnými podzimními listy (Pumpkin spice play dough od Small + friendly)

10. Provlíkačka z podzimních listů ( Fall leave threading od Octavia and Vicky)

11. Vybírání kukuřičných zrníček z kukuřice pinzetou na procvičení štípkového úchopu (Tweezing Indian corn od Teaching 2&3 years old)

12. Tácek s nůžkama a předměty s podzimní tématikou (listy, šablona jablka, kousky papíru v podzimních barvách, plastelína) na cvičení stříhání (Cutting skills tray od Little bins for little hands)

 

Nápady na tvoření s malými dětmi a výrobky z podzimních materiálů zde…

 

h.x

 

 

 

 

 

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *